V roce 2017 se zvýšilo zastoupení pěstování bílého máku. Tato tendence bude s nejvyšší pravděpodobností pokračovat. V naší nabídce osiva pro rok 2018 bude zastoupena  bělosemenná odrůda původem ALBÍN.

MARATÓN 

Vhodný do všech výrobních oblastí. V tomto lze hledat jeho dobré vlastnosti v méně příznivých pěstitelských podmínkách. Odrůda je přizpůsobivá půdním a klimatickým podmínkám. Má vysoký výnosový potenciál. Pojmenování odrůdy šlechtitele bylo odvozeno od „běhu na dlouhou trať“.

BERGAM 

Odrůda vhodná do všech výrobních oblastí. Její velká přednost je nižší vrůst (vyšší odolnost k polehání). Má velmi dobrou rovnoměrnost dozrávání. Vzhledem k tomu, že je v praxi využívána velmi krátkou dobu, dosahuje vysokých a stabilních výnosů.

OPAL

Velmi plastické odrůda. Dlouhodobě poskytuje velmi vyrovnané výsledky. Hodí se do všech výrobních oblastí. Má dobrou odolnost proti helmintosporióze a plísni makové. Celkově má odrůda vysokou rezistenci proti účinku herbicidů. Velice rozšířená odrůda v ČR. 

MAJOR

Odrůda vhodná do nejpříznivějších výrobních oblastí, v případě že je běžný průběh roku. Pokud dodržíme správnou agrotechniku a výživu, s přispěním optimálního průběhu počasí dosahuje špičkových výsledů. Pojmenování odrůdy šlechtitele bylo zakódováno do názvu – dominantní habitus rostliny.

GERLACH 

Jedna z nejstarších odrůd máku, která je u nás pěstována. Její výsledy ovšem nikterak nezaostávají za ostatními odrůdami. Rostlina je význačná svým robustním habitem a vysokou rezistencí proti účinků herbicidů. U některých pěstitelů má svoje místo i na 50% plochy. Odrůda je oblíbená díky svým výborným chuťovým vlastnostem.

Joomla templates by a4joomla